&

Paketë librash në ofertë 2

0 Ratings

Paketa për fëmijë

1 × Kozeta
150.00L
150.00L
150.00L

Shto në Librari

Overview

 

Aladini dhe llampa magjike:Përshtatja e historisë së Aladinit, djaloshit që vjen nga Kina na shpie në universin e magjishëm të një prej rrëfenjave të mrekullueshme të “Njëmijë e një netëve”, ku kryqëzohen gjeni me pushtete të habitshme, një magjistar i lig dhe një princeshë magjepsëse.Aladini është i keq, tekanjoz, i pabindur. Përtac dhe gënjeshtar, ai ishte është i keq, tekanjoz, i pabindur. Përtac dhe gënjeshtar, ai ishte është i keq, tekanjoz, i pabindur. Përtac dhe gënjeshtar, ai ishte i magjistarit afrikan.

Mirëpo, Aladini ia prish planet dhe e mban për vete llambën që lakmonte magjistari.

 

Kozeta:Një prej klasikëve të pazëvendësueshëm të letërsisë franceze. Shkrimtar, poet, politikan, akademik dhe intelektual i shekullit të 20-të. Ka shkruar një pafundësi veprash: romane, poezi lirike, drama në vargje dhe prozë etj., si ” Katedralja e Parisit“, “Të mjerët”, “Njeriu që qesh”, “Dita e fundit e një të dënuari” etj.Për të përballuar shpenzimet e Kozetës e ëma duhet të punojë dhe për këtë ndahet nga e bija, duke ia besuar vogëlushen një çifti hanxhinjsh, të ashtuquajturve Tenardie.

 

Princi i lumtur:Shkrimtar irlandez i njohur si poet, eseist dhe mjeshtër i humorit. U botuan për herë të parë në vitin 1888 me serinë e parë “Princi i lumtur” dhe përralla të tjera, që shënuan edhe periudhën krijuese klasike të Uajldit.Ndonëse mbështeten në traditën krijuese të paraardhësve të autorit, ato kanë origjinalitetin e tyre, sepse arrijnë të kumtojnë ngjarje të mëdha me një frymë krejt ndryshe në sendërgjimin e përrallës. Pasqyrojnë problemet madhore të shoqërisë viktoriane, përshkruajnë dallimet klasore, arrijnë të ngërthejnë kanunin etik biblik me vlerat e jetës njerëzore.

 

Meri Popins:Pamela Lindon Trevers lindi dhe u rrit në Australi (babain Angli. Që herët filloi të shkruajë tregime dhe më pas kritika letrare
dhe dramaturgjike. Bota e të vegjëlve, mrekullia e këtij romani.… Meri Popins është një dado fëmijësh, një nga ato vajza që e nxjerrin jetesën duke u kujdesur për fëmijët e të pasurve; por ajo nuk është një kujdestare e rëndomtë. Cilësia e saj më e çmuar që e dallon nga kujdestarët e tjerë është bota e saj e brendshme plot humor e fantazi …

 

Aventurat e Kapitenit Grif:Xhek London ka shkruar një sërë romanesh dhe novelash të njohura në mbarë botën. Shumë prej veprave të tij, veçanërisht romanet me personazhe me kafshë, sot përfshihen në koleksionet e librave destinuar fëmijëve dhe gjithnjë janë të suksesshëm.Ka shkruar “ Dhëmbi i bardhë”, “Djali i ujkut”, “Martin Eden”, “Fëmijët e të ftohtit”; “Vjedhja”, “Biri i diellit” etj. “Aventurat e kapitenit Grif”, një prej romaneve të suksesshëm, përshkruan aventurat me një stil sa të thjeshtë, aq edhe magjepsës

Customer Reviews

Average customer rating

0 Ratings
Be the first to review “Paketë librash në ofertë 2”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

There are no reviews yet.

SHARE THIS BOOK

Registration

Forgotten Password?