&

Kozeta

0 Ratings

Titulli: Kozeta Gjinia: Novelë Autori: Viktor Hygo Përktheu: Migena Elezi Çmimi: 150 L Numri i faqeve: 80 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Një prej klasikëve të pazëvendësueshëm të letërsisë franceze. Shkrimtar, poet, politikan, akademik dhe intelektual i shekullit të 20-të. Ka shkruar një pafundësi veprash: romane, poezi lirike, drama në vargje dhe prozë etj., si ” Katedralja e Parisit“, “Të mjerët”, “Njeriu që qesh”, “Dita e fundit e një të dënuari” etj.

Për të përballuar shpenzimet e Kozetës, e ëma duhet të punojë dhe për këtë ndahet nga e bija, duke ia besuar vogëlushen një çifti hanxhinjsh, të ashtuquajturve Tenardie.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Kozeta”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?