&

Vdekje në Venecie

0 Ratings

Autori: Tomas Man Përktheu: Gëzim Halilaj Gjinia: Novelë Çmimi: 100 lekë Numri i faqeve: 111 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Romancier gjerman, shkrimtar i tregimeve të shkurtra, kritik shoqëror, filantrop, eseist dhe laureat i çmimit “Nobel” të vitit 1929, Tomas Man është i mirënjohur për serinë e romaneve dhe novelave epike tejet simbolike dhe ironike, të famshme për mprehtësinë psikologjike të artistit dhe intelektualit.

Magjepsja vdekjeprurëse që mund të shkaktojë bukuria është tema kryesore e “Vdekje në Venecia”, një kryevepër e frymëzimit romantik ku gjejmë thelbin e mendimit të Tomas Manit. Një histori e dashurisë së ndaluar, e cila ka intriguar për një kohë të gjatë publikun e leximit, është kryevepra e hershme e nobelist

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Vdekje në Venecie”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?