&

Tregime nga Sarajeva

0 Ratings

Autori: Ivo Andriç Përktheu Migena Pengili Gjinia: Tregime Çmimi: 150 lekë Numri i faqeve: 85 fq  

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Ky vëllim përmban tregime të shkruara mjeshtërisht prej nobelistit Ivo Andriç, të cilat janë të lidhura me fatin tragjik të një qyteti si Sarajeva.Shquhet si autor me pesimizëm të ëmbël, me hollësi plot humor dhe personazhe të skalitura deri në detaje.

Edhe pse të shkurtra, janë një pjesë kuptimplote e afreskut të madh boshnjak që Andiç ka përdorur në gjithë veprën e tij. Eshkuara është një çelës për të kuptuar të tashmen dhe këto tregime, të lexuara në ditët tona,i përshkon një mozaik magjepsës, që do t’u shoqërojë gjatë gjithë përmbledhjes, personazheve …

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Tregime nga Sarajeva”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?