&

Tre vetë me biçikleta

0 Ratings

Titulli: Tre vetë me biçikleta Gjinia: Roman Autori: Zherom K. Zherom Përktheu: Artan Miraka Çmimi: 100 L Numri i faqeve: 180 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Shkrimtar i famshëm i letërsisë angleze. Humori i Zheromit është i jashtëzakonshëm, përpiqet të jetë sa më i rrafshët, objektiv, i zhdërvjellët, përshkrues. Zheromi luan shumë pak me fjalët, me gjuhën.

Një shëtitje e thjeshtë, një pasdite, një ngjarje pa rëndësi, kjo shndërrohet në rrëfim homerik.

Novela “Tre vetë me biçikleta” kthen sërish tre heronjtë e famshëm, Xhorxhin, Harisin dhe të 20-të, tregimtarin, përfaqësuesit zbavitës të klasës së re të mesme, që përpiqen të arratisen nga bota klaustrofobike e zyravedhe monotonia e jetës familjare, në një ekskursion të ngjashëm me biçikleta, kësaj here përmes Pyllit të Zi, në Gjermani.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Tre vetë me biçikleta”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?