&

Shqipërija ç’ka qenë, ç’është dhe ç’do të bëhetë?

0 Ratings

Titulli: Shqipërija ç’ka qenë, ç’është dhe ç’do të bëhetë? Autori: Sami Frashëri Çmimi: 100 lekë Numri i faqeve: 106 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Një nga veprat madhore të Rilindjes Kombëtare, njëherazi manifest politik e ideologjik i saj. U botua në Bukuresht më 1899, në prag të ngjarjeve të mëdha do të çonin në fitoren e pavarësisë. Gazetar e dramaturg, po edhe ideologu themelor i Rilindjes Kombëtare, së bashku me dy vëllezëri: Abdylin dhe Naimin.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Shqipërija ç’ka qenë, ç’është dhe ç’do të bëhetë?”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?