&

Shqipëria si m’u duk

0 Ratings

Titulli: Shqipëria si m'u duk Autori: Faik Konica Çmimi: 150 lekë Numri i faqeve: 87 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Si një analizë e hollësishme shoqërore dhe psikologjike e shoqërisë shqiptare, kjo vepër e Konicës është bazuar në udhëtimin e tij në Shqipëri, më 1928-ën.

Konsiderohet si vepër tërësisht dokumentare e argumentuar, ku nuk mungojnë ngjyrimet e satirës tipike koniciane.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Shqipëria si m’u duk”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?