&

Një zemër e dobët

0 Ratings

Autori: Fjodor Dostojevski Përktheu: Eshref Ymeri Gjinia: Novelë Çmimi: 100 lekë Numri i faqeve: 64 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Vasia Shumkov, i cili gëzon mirësjelljen e shefit, bie në dashuri, është gati të martohet dhe të çmendet “nga mirënjohja”. Ky njeri pak kurrizdalë, i cili jeton me frikën se mos është barrë për të tjerët, papritmas fillon të thyhet nga pesha e botës, në një qytet shtypës.

Dostojevski, një autor ultramodern, me stilin e tij unik e të gjallë, na çon në një Rusi të ethshme dhe të ndjeshme, në një Rusi të
trazuar.

…Autori, sigurisht, ndien një shtysë të brendshme, të ngutshme, që t’ia bëjë sa më parë të qartë lexuesit se përse njërin prej protagonistëve
e quan me emrin, emrin e atit dhe mbiemrin, kurse tjetrin me atë me të cilin i flisnin farefisi dhe të afërmit…

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Një zemër e dobët”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?