&

Ngadhënjim i dashurisë⠀⠀

0 Ratings

Titulli: Ngadhënjim i dashurisë⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Gjinia: Novela⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Autori: Ivan Turgeniev⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Përktheu: Myzejen Shapllo⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Çmimi: 100 L Numri i faqeve: 98 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Vëllimi “Ngadhënjim i dashurisë” përfshin dy nga novelat më të bukura të Turgenievit.

Të dyja novelat janë liriko-psikologjike, me shpërthime hovesh shpirtërore, me zbulime ndjenjash të sinqerta, krahasime me natyrën, vërshime të ujërave pranverore.

“Ngadhënjim i dashurisë” paraqet dashurinë e çiltër të Valerias, e cila është më se e bindur për dashurinë e Mucios. Një ditë, ulur para organos, gishtat rrëshqasin mbi tastierë dhe jashtë dëshirës së saj përhapet kënga e një dashurie ngadhënjyese…

“Asja” paraqet jetën e një vajzë çapkëne, me natyrë të papërmbajtur e hedhur… Dashuria e saj fiton mbi frikën, pavendosmërinë, mefshtësinë shpirtërore…

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Ngadhënjim i dashurisë⠀⠀”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?