&

Nderi i humbur i Katerina Blumit

0 Ratings

Titulli: Nderi i humbur i Katerina Blumit Gjinia: Roman Autori: Hajnrih Bël Përktheu: Robert Shvarc Çmimi: 150 L Numri i faqeve: 142 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Nobelisti Hajnrih Bël (1917-1985), konsiderohet jo vetëm në Gjermani, por në mbarë Evropën si shkrimtari më i rëndësishëm i gjeneratës së tij.

“Nderi i humbur i Katerina Blumit” sjellë me mjeshtëri nga përkthyesi i mirënjohur Robert Shvarc, bën pjesë në thesaret e letërsisë botërore.

Një histori e mrekullueshme, që luhatet mes labirintit të ligjit dhe shtypit, të vërtetës shoqërore dhe përplasjes së pashmangshme të fakteve me trillimin.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Nderi i humbur i Katerina Blumit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?