&

Nderi i humbur i Katerina Blumit

0 Ratings

Autori: Hajnrih Bël Përktheu: Robert Shvarc Gjinia: Roman Çmimi: 100 lekë Nmri i faqeve: 142 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Lindur në 1917 dhe vdekur në 1985, nobelisti Hajnrih Bël konsiderohet jo vetëm në Gjermani, por në mbarë Evropën si shkrimtari më i rëndësishëm i gjeneratës së tij.

“Nderi i humbur i Katerina Blumit” sjellë me mjeshtëri nga përkthyesi i mirënjohur Robert Shvarc, bën pjesë tek thesaret e letërsisë botërore.Një histori e mrekullueshme, që luhatet mes labirintit të ligjit dhe shtypit, të vërtetës shoqërore dhe përplasjes së pashmangshme të fakteve me trillimin. Romani është quajtur në mënyrë simbolike:“Si mund të lindë dhuna dhe ku mund të shpjerë ajo”.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Nderi i humbur i Katerina Blumit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?