&

Lumturia

0 Ratings

Autori: Tomas Man Gjinia: Tregime Përktheu: Gëzim Halilaj Çmimi: 100 lekë Numri i faqeve: 141 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Tomas Mani ka një krijimtari të gjerë në disa gjini letrare e publicistike. Natyrisht, vendin kryesor e zënë romanet dhe novelat. U laureua me çmimin “Nobel” në vitin 1929.

Në përmbledhjen me tregime “Lumturia” përveç larmisë tematike, përmbajnë në formë të sintetizuar artistike idetë e mëdha që autori ka mishëruar më vonë në romanet e veta epope si “Mali magjik”, “Doktor Fausti”, Vdekje në Venecie”.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Lumturia”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?