&

Lumi i madh me dy zemra⠀⠀⠀⠀

0 Ratings

Titulli: Lumi i madh me dy zemra⠀⠀⠀⠀ Gjinia: Tregime⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Autori: Ernest Heminguej⠀⠀⠀⠀⠀ Përktheu: Sazan Gjomena⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Çmimi: 150 L Numri i faqeve: 126 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Një prej zërave më të mëdhenj të shekullit të 20-të, vjen vëllimi me tregime “Lumi i madh me dy zemra”, stili ekonomik dhe i shpenguar i të cilit la gjurmë të pashlyeshme në prozën amerikane.Siç shprehet edhe Niku, personazhi kryesor:“Jetën duhet ta përvetësosh, më pas të krijosh personazhet”.

Ernest Heminguej, nobelisti i dy luftrave botërore, ka shkruar: “Lamtumirë armë”, “Dëborat e Kilimanxharos”, “Për kë bien ato këmbana” etj. Tek “Lumi i madh me dy zemra”, Heminguej paraqet një karakter të përkryer që rritet nga fëmijë në adoleshent e, më pas, në ushtar, veteran, shkrimtar dhe prind…

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Lumi i madh me dy zemra⠀⠀⠀⠀”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?