&

Lulet e mollës

0 Ratings

Titulli: Lulet e mollës Gjinia: Roman⠀⠀⠀⠀⠀ Autori: Xhon Gollsuorth⠀⠀⠀⠀ Përktheu: Joana Zyfi Çmimi: 150 L Numri i faqeve; 80 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Një histori e mrekullueshme dashurie: Migen Devid, një vajzë e thjeshtë fshatare njihet me Frenk Esherestin, student nga një familje fisnike…

“Lulet e mollës” cilësohet nga më të bukurat e nobelistit anglez, e cila zbulon jo vetëm pikat e forta, por edhe dobësitë e artit të këtij mjeshtri të penës.

Xhon Gollsuorth është një nga shkrimtarët dhe dramaturgët e njohur anglezë, një nga shpirtrat që skaliti me pasion dhe përkushtim, me zjarr e ndjenjë, sa edhe sot, pasi i ke lexuar dhe rilexuar, veprat e tij të përlotin, të magjepsin.

Lindi më 14 gusht 1867 në Kingston Hill dhe vdiq më 31 janar 1933, novelist dhe dramaturg, fitues i çmimit “Nobel” për letërsi në 1932.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Lulet e mollës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?