&

Kolonel Shaberi

0 Ratings

Titulli: Kolonel Shaberi Gjinia: Novelë Autori: Honore dë Balzak Përktheu: Anonim Çmimi: 100 L Numri i faqeve: 81 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Pajisur me një personalitet të fortë, sa gjenial, aq edhe kokëfortë, i dashuruar me absoluten, Honore dë Balzak ishte një nga kolosët e letërsisë franceze dhe më i lexuari i gjysmës së parë të shekullit 19-të, njëherazi përfaqësuesi i realizmit evropian.

Ndër kryeveprat e tij të shumta, citojmë: “Komedia njerëzore”, “Iluzionet e humbura”, “Xha Gorioi”, etj.

Galerisë së portreteve të autorit i shtohet Iasent Shaber, heroi i luftës së Napolonit, martohet me Roza Shapotelin…

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Kolonel Shaberi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?