&

Kolomba

0 Ratings

Titulli: Kolomba Gjinia: Novelë Autori: Prosper Merime Përktheu: Enver Fico Çmimi: 150 L Numri i faqeve; 177 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Mjeshtri francez, emër i famshëm në historinë e prozës botërore të shekullit të 19-të, ka lënë në repertorin e vet një pafundësi kryeveprash.

“Kolomba” – Një histori hakmarrjeje, ku autori pikturon Korsikën e dikurshme, me zakonet dhe traditat sa prapanike, aq edhe të egra.

Në Korsikë nëse keni një armik, duhet të zgjidhni midis pushkës, shtizës ose arratisë.

Orso della Rebias, një toger i ri, i duhet të përballet me këtë tragjedi pavarësisht dëshirës. Dredhi, provokime, dyluftime të heshtura, grindje, urrejtje dhe sfida. Orso, i dashuruar me zonjushë Lidian, gjendet i dyzuar midis respektit ndaj drejtësisë dhe domosdoshmërisë për hakmarrje…

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Kolomba”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?