&

Karmen

0 Ratings

Titulli: Karmen⠀⠀ Gjinia: Novelë⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Autori: Prosper Merime⠀⠀⠀⠀⠀ Përktheu: Daniel Xhoxhaj⠀⠀⠀⠀⠀ Çmimi: 100 L Numri i faqeve: 78 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Një emër i famshëm në historinë e prozës botërore të shekullit të kaluar, i cili pëlqente misticizmin, historinë dhe të pazakonshmen.

Lindi në Paris në vitin 1803 dhe vdiq në Kanë në 1870. Pjesë e plejadës së klasikëve francezë, Merime kashkruar romane, novela, tregime të shkurtra, drama, si: “Kolomba”, “Mashtrim i dyfishtë”, “Kolomba”, ‘Tamango” etj.

“Karmen” ka në epiqendër një cigane, e cila si plot të tjera ka plot vese, por ka edhe ndjenjën e fortë të lirisë personale. Ajo kërkon të jetë zonjë e vetvetes, madje për këtë pavarësi ajo jep edhe jetën.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Karmen”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?