&

Jeta ime

0 Ratings

Titulli: Jeta ime Gjinia: Novelë⠀ Autori: Anton Çehov Përktheu: Nasho Jorgaqi Çmimi: 100 L Numri i faqeve: 131 fq  

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Anton Çehov ishte një nga shkrimtarët e famshëm rusë, i cili, nuk qëndroi mospërfillës ndaj problemeve të mëdha që shqetësonin mendjen e zemrën e njerëzve.

Një vend të rëndësishëm në novelat e tregimet e tij zuri jeta e inteligjencës ruse, duke bërë përpjekjet për të gjetur një botëkuptim të qartë, rrugën për të dalë nga amullia e jetës që bënte.

Këto ide janë zbërthyer në tërë subjektin e novelës “Jeta ime”. Heroi i veprës, një intelektual i ri i kohës, i velur nga jeta boshe e parazitare e ambientit që e rrethon, braktis punën e zyrës dhe familjes dhe bëhet punëtor…

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Jeta ime”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?