&

Deizi Miler

0 Ratings

Autori: Henri Xhejms Përktheu: Gazmend Krasniqi Gjinia: Roman Çmimi: 150 lekë Numri i faqeve: 79 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Mjeshtri i penës britanike na sjell një roman shumë të bukur, magjia e personazheve të të cilit na mrekullon hap pas hapi. Udhëtimet e shumta nëpër Evropë bënë që klasiku Henri Xhejms të vizitonte shpesh edhe Parisin, ku u shoqërua me shkrimtarë të tillëm si Turgenievi dhe Floberi.

Deizi Miler, një bukuroshe amerikane, shoqëruar nga e ëma dhe i vëllai, në një udhëtim në Napoli dashurohet me një djalë italian, gjuetar prikash i cili komprometon turpshëm reputacionin e saj. Po ashtu, lexuesi ndjek edhe rrjedhën e një tjetër personazhi: Uinterbornit, një i ri amerikan që ndodhet në të njëjtin hotel me Deizin…

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Deizi Miler”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?