&

Baba Tomorri

0 Ratings

Autori: A.Z.Çajupi Çmimi: 150 lekë Numri i faqeve: 94 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

Përmes vargjeve të kësaj lirike shoqërore, me ligjeratën poetike të së cilës, zë fill periudha e re në letërsinë shqipe, ajo e realizmit, nis kështu shkëputja nga romantizmi (Rilindja). Andon Zako Çajupi (Sheper, 27 mars 1866 – Heliopolis, 11 korrik 1930) ishte poet, dramaturg, patriot dhe veprimtar i Rilindjes Kombëtare.

Ai mbetet poeti i atdheut dhe i të mërgimit, i të dashurisë dhe rebelimit, poeti i shpirtit të lirë njerëzor

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Baba Tomorri”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?