&

Atë Sergi

0 Ratings

Autori: Leon N. Tolstoi Përktheu: Jorgji Doksani Gjinia: Novelë Çmimi: 150 lekë Numri i faqeve: 64 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

I njohur si një nga romancierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, Tolstoi i përket plejadës së kolosëve të letërsisë ruse të kohërave, Tolstoi i përket plejadës së kolosëve të letërsisë ruse të shekullit të 19-të. Eseist, novelist, dramaturg, por njëherazi edhe filozof, konti ushqeu frymën revolucionare të besimtarëve.

Ndër veprat e tij me famë botërore citojmë: “Lufta dhe Paqja”, “Ana Karenina”, novelat “Vdekja e Ivan Iliçit”, “Atë Sergi”, “Kazakët”, “Lumturia e familjes” etj. “Atë Sergi” prezanton më së miri stilin dhe zhdërvjelltësinë e autorit, shpalos mprehtësinë e të shkruarit, një alegori njëherazi e ngjeshur, e matur dhe universale, e denjë për t’u bërë pjesë e dëshmive të mëdha shpirtërore.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Atë Sergi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?