&

Andrra e jetës

0 Ratings

Autori: Ndre Mjeda Çmimi: 150 lekë Numri i faqeve: 62 fq

Shto në Librari

Overview

“Jeta për të varfrit, mbetet një ëndërr e parealizuar” – është ky mesazhi, që Mjeda ka dashur të përcjellë përmes poemës realiste me nota romantike. Ndre Mjeda (Shkodër, 20 nëntor 1866 – 1 gusht 1937) ka qenë prift, gjuhëtar, poet lirik dhe deputet shqiptar.

Është cilësuar nga Jakov Milaj “nji ndër letrarët ma të mëdhaj qi ka qitun Shqipnija”.

Customer Reviews

Average customer rating

0 Ratings
Be the first to review “Andrra e jetës”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

There are no reviews yet.

SHARE THIS BOOK

Registration

Forgotten Password?