&

Andrra e jetës

0 Ratings

Titulli: Andrra e jetës Autori: Ndre Mjeda Çmimi: 100 lekë Numri i faqeve: 62 fq

Shto në Librari

RRETH LIBRIT

“Jeta për të varfrit, mbetet një ëndërr e parealizuar” – është ky mesazhi, që Mjeda ka dashur të përcjellë përmes poemës realiste me nota romantike. Ndre Mjeda (Shkodër, 20 nëntor 1866 – 1 gusht 1937) ka qenë prift, gjuhëtar, poet lirik dhe deputet shqiptar.

Është cilësuar nga Jakov Milaj “nji ndër letrarët ma të mëdhaj qi ka qitun Shqipnija”.

Vlerësime

Mesatarja e vlersimeve të blerësve

0 Ratings
Bëju i pari që vlerëson “Andrra e jetës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Nuk ka vlerësimime.

SHPËRNDAJ KËTË LIBËR

Registration

Forgotten Password?